חדר ילדים ועיצוב בהתאם לילד – איך עושים את זה

הרבה הורים נוהגים לעצב את חדר הילדים שלהם על פי איך שהם רואים לנכון, זאת מבלי להתחשב ברצונם של הילדים במקרים רבים. אומנם להורים יש הרבה יותר ידע וניסיון, הם בודאי מודעים יותר לגבולות התקציב שעומד לרשותם לצורך רכישת ריהוט ועיצוב החדר, אך זו תהיה טעות מצידם אם הם יחליטו לעצב את החדר על פי רצונם בלבד. 

חדר ילדים צריך להיות מעוצב בהתאם לילד שאמור להשתמש בו, לישון, לארח חברים, לשחק, להכין שיעורים או כל דבר אחר. הילד צריך לקחת חלק מסוים בעיצוב, למרות שעל ההורים לקבוע את התנאים וגבולות התקציב לצורך רכישת פריטים וריהוט עבור חדר ילדים מעוצב או עיצוב החדר באופן כזה או אחר. 

לפני שנסביר מדוע זה חשוב שהילד יהיה מעורב, יש לומר, ככל שהילד גדל, אז באופן טבעי האמירה שלו הופכות להיות יותר משמעותית, כאשר בגיל מסוים הוא יעצב בעצמו וייתכן שאפילו יקנה בכספו פריטים כאלה ואחרים. 

למה חשוב שהילד יהיה מעורב בתהליך

ראשית, הוא מי שאמור להשתמש בחדר הילדים. אין עוד מישהו שאמור להשתמש בחדר ולכן רצוי שהוא יהיה מעורב בצורה כזו או אחרת בתהליך העיצוב. 

שנית, כך הוא מקבל אחריות מסוימת לאופן בו מעצבים את החדר, לפרטים ולצבעים השונים בהם משתמשים לצורך עיצוב החדר. 

שלישית, בצורה כזו אפשר להתאים את החדר באופן מדויק למה שהוא רוצה ולמה שהוא אוהב. אחרת אנחנו עלולים לעצב את החדר באופן שלא יתאים לו, וחבל כי חדרי ילדים לא מעצבים כל יום..

ארבע, ברגע שאנחנו מערבים את הילד בתהליך, הוא מקבל כלים שונים שיכולים לעזור לנו בעתיד, בין אם זה לעיצוב החדר ובין אם זה לעיצוב של דברים אחרים. זה יכול להקנות לו כלים שישרתו אותו בחיים.