ציוד לגילוי וכיבוי אש – חובה בכל בית

אש היא דבר נפלא אשר יכול גם לחמם את האדם במקום קר וגם לסייע בבישול של מאכל, יש אפילו מערכות שלמות שפועלות עם אנרגיה שמיוצרת מכוח הבעירה. אולם, מלבד כל הטוב שנוצר עם אש, אש היא גם בעלת כוח הרס מאוד גדול שיכול להביא לנזק רב ברכוש ואף בחיי אדם. זו הסיבה אשר מחייבת את כל בני האדם לפעול בצורה זהירה בכל הנוגע לפעילות עם חשמל ולהבערה של אש וזה מה שדואג החוק לכסות מן הבחינה של התקנת מערכות שנועדו עבור גילוי אש באופן מוקדם וכיבוי האש במידה וכבר פרצה דליקה.

מערכת גילוי אש

מערכות עבור גילוי אש מבית זי בי אם ZBM הן כאלה שמאוד חשובות עבור שמירה על ציוד יקר ערך ויותר מכל אלה, על שמירה של חיי אדם. שריפה יכולה להיות כזו אשר מתפרצת בצוקה מהירה, ובמידה ומדובר באזור דליק, אזי השריפה הזו תתקדם באופן מהיר ותכלה את המקום עוד טרם הגיע מכבי אש לשם.

זו הסיבה אשר בגינה אנשים רבים, ובעיקר חברות טורחים עם יצירה של חלל שבו יש מכל עבר פריטים שמעכבים את הבעירה ואף יודעים לבודד ולזהות אותו במידה והיא אף טרם התרחשה עם בעירה. התקנה של מערכת גילוי אש היא דרך מאוד חשובה לשמור על מניעה ובקרה של מצבי אש ודליקה ובמגוון מקומות החוק מחייב את ההתקנה עצמה.

ערכת ציוד כיבוי אש

מלבד העובדה כי מערכת גילוי אש היא כזו אשר מצליחה לאתר סיטואציה של שריפה עוד טרם היא התקדמה, מקום מסודר אשר פועל לפי החוק גם מחייב התקנה של ערכות לכיבוי אשר בצורה נגישה ברחבי המתחם, עוד בנושא בקישור זה.

ישנה הכשרה של צוות העבודה מידי תקופה על מנת להבין היכן נמצאים פתחי הבריחה וכיצד ניתן לכבות את השריפה בסיוע של הציוד הנמצא, והציוד החשוב הזה שכולל מטפים וברז כיבוי הם כאלה שיכולים לסייע ולמנוע התפשטות של האש עד הגיע לוחמי האש אל הזירה. כאשר נשמעים אל הוראות החוק ודואגים גם להתקנה של מערכות גילוי וכיבוי אש וגם מבצעים את ההכשרה של האנשים שמועסקים באותו המקום, מגיעים אל פחות סיטואציות מסוכנות ויודעים גם כיצד יש לנהוג.