איתור תשתיות

אחד הנושאים הכי חשובים בעולם הבנייה בכלל והאינסטלציה בפרט, זה כל מה שקשור לאיתור תשתיות. מדובר על נושא ייחודי שרק אנשי מקצוע אשר עומדים לרשותם האמצעים והכלים לשם כך, יכולים לבצע זאת.

לפני שנסביר לשם מה מבצעים איתור תשתיות ומתי, נסביר בקצרה כיצד זה מתנהל, מה זה בכלל איתור תשתיות בפועל. כפי שאנחנו יכולים להבין, בכל מבנה יש תשתיות שונות, בין היתר גם תשתיות אינסטלציה. אותן תשתיות מרושתות בצורה כזו או אחרת באזורים שונים של המבנה. זה נכון בין אם מדובר במבנה פרטי, מסחרי או אחר. התשתיות יכולות להיות בנויות בצורות שונות, מן הסתם, על פי אופי המקום וגודלו.

הרעיון של איתור תשתיות הוא לאתר את הצנרות השונות שנמצאות במבנה. זה נכון בין אם מדובר בצנרת מים, צנרת ביוב או כל צנרת אחרת. המטרה היא, לקחת את ציוד והמתקנים השונים הנדרשים לצורך איתור ולעבור על פני המבנה, בנקודות מסוימות ואז אנחנו יכולים לדעת כיצד הצנרת בנויה.

נהוג לעשות את זה בכמה מקרים, למשל, אם נגרם נזק מסוים למבנה, בין אם זו הצפה, בין אם זו רטיבות או כל דבר אחר שיכול לפגוע בעבודת הצנרת בפרט ובכל המבנה בפרט. הציוד והאביזרים השונים שנדרשים לצורך איתור, משמשים אותנו בשביל לדעת איפה בדיוק נמצאת הבעיה, מהי הנקודה בה הצנרת נהרסה, נשברה או כל דבר אחר. כך אנחנו יודעים איפה אנחנו צריכים לבצע תיקון. הרעיון הוא, שאנחנו לא נצטרך לשבור קירות ולהרוס חדרים שלמים בשביל לאתר את הבעיה.

תהליך האיתור מתבצע באמצעות מצלמות מיוחדות שיכולות לאתר כל בעיה, בעזרת אפשרות לגלות מה מתרחש בתוך הקיר או בתוך הרצפה.

לפני סיום נדגיש, על מנת שנוכל ליהנות מעבודה איכותית, זה לא מספיק רק להשתמש באביזרים וציוד איכותיים, אלא אנחנו צריכים להיעזר באנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר שיש, כאלה שיודעים גם להפעיל את הציוד, גם לבצע את הסריקה ואת האיתור, וכמובן, עליהם לדעת לאבחן בצורה נכונה את הממצאים שהתגלו בפניהם. בשלב הבא, הם יחליטו מה לעשות איתם.