כיצד מתמודדים בצורה טובה עם קניית בית?

רכישת דירה ראשונה או בניית בית בפעם הראשונה בחיים – כרוכה בתהליכים רבים אשר יכולים להפוך את תהליך הרכישה למורכב ואפילו מייאש.

עם זאת חשוב לדעת שבאמצעות סיוע מכמה אנשי מקצוע חיוניים בתהליך הרכישה, ניתן ליהנות מתהליך קל יותר וקניית בית משתלם יותר.

אז מיהם אנשי המקצוע שכדאי להיעזר בהם בתהליך הרכישה? כל התשובות בהמשך.

אם אתם רוכשים בית בפעם הראשונה בחייכם, חשוב שתדעו כי ישנם כמה אנשי מקצוע ושווה לשקול את שירותים למען תהליך קל יותר. בין האנשים:

יועץ משכנתאות – יעוץ למשכנתאות הוא החלק החשוב ביותר ברכישת דירה. כאשר אנו רוכשים דירה, עוד לפני שאנו מתחילים בתהליך, חשוב להבין מהו גובה המשכנתא שניתן לקבל ולהבין כיצד בוחרים במשכנתא המשתלמת מכל.

יועצי משכנתאות מומחים בתחום יוכל לסייע לכם להבין מהו סכום המשכנתא שיסייע לכם לרכוש את הבית מבלי להיכנס לחובות, והם כאלה שיוכלו לסייע לכם לקבל את המגיע לכם בכל הנוגע לזכויות ברכישת דירה כמו למשל: הפחתה במיסי בקניית דירה ראשונה, סיוע ממשרד השיכון, הון עצמי מופחת ועוד.

שמאי מקרקעין – אם אתם רוצה לדעת מהו שוויה האמתי של הדירה שאתם רוצים לרכוש, תמיד תוכלו להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין. שמאי מקרקעין תפקידו להגיע ולבחון את הדירה, את גודלה ואת מצבה החיצוני והפנימי. השמאי בודק את האזור שבו נמצאת הדירה, מתקנים ציבוריים שנמצאים ליד הדירה, מוסדות חינוך ועוד, והוא זה שיוכל להצביע לכם על ערכה האמתי של הדירה. בכך תוכלו לדעת האם העסקה משתלמת או לא.

עורך דין מקרקעיןעורך דין מקרקעין הוא כזה שיכול לסייע לכם בעיקר לא לבצע טעויות במהלך הרכישה. עורך דין מסוג זה בקיא בכל הקשור לדיני מקרקעין, הוא יכול לקרוא בעיון רב את חוזה הדירה את החוזה מול הקבלן, לזהות טעויות ולהפוך את החוזה עד כמה שאפשר לטובתכם. עורך דין מקרקעין יוכל גם לזהות עסקות גרועות או חשודות, והוא יסייע לכם בכל הקשור להתמודדות עם גורמים שונים כמו הרשות, הקבלן, וועדות שונות ועוד.

 

עו"ד מתמחה במקרקעין

הפרת חוזה

בשעה טובה ומוצלחת אתם עומדים להתעופף מהקן המשפחתי החם והעוטף אל עבר הדירה השכורה הראשונה שלכם. נכון, עד שתקימו תא משפחתי משלכם, ייתכן שיזדמן לכם לעבור בין מספר דירות שכורות שמזכירות יותר קופסת נעליים מדירה מתפקדת, ולהיכוות משוכרי דירה שמנצלים את הכוח שלהם לרעה. לכן, כדי שחווית ההתאקלמות בעולם המבוגרים בחוץ תהיה לחוויה טובה וחפה מנזקים, יש צורך להצטייד בשירותיו של עו"ד מתמחה במקרקעין.

בואו נדבר על עו"ד

עו"ד מתמחה במקרקעין הכרחי במצבי שכירות, רכישת נדל"ן, תכנון ובניה ועוד. במצבים אלו, אתם נדרשים להבנה של דיני מקרקעין, הבנה שהיא לעיתים קרובות מאוד רחוקה שנות אור מהאדם הפשוט, שלא ישב שלוש שנים על ספסל הלימודים ורכש ידע משפטי במסגרת התואר במשפטים. לכן, על מנת שלא להיכוות מהחוק, יש צורך בעבודתו הנאמנה והמסורה של עורך הדין. אם אתם עומדים לשכור דירה משלכם, חשוב מאוד שעורך הדין יעבור על החוזה, יסביר לכם את כל הסעיפים הקטנים ויבטיח לכם שהחוזה אינו דרקוני ויכביד לכם בכיס. ישנה חשיבות רבה להבנת החוזה, שכן אתם תהיו כפופים אליו במשך כל זמן השכירות. וכך, תדעו מה עליכם לעשות במצב של נזקים או ליקויים לרכוש או לדירה, ועל מי נופלת האחריות לכך.

גם אם אתם ממנפים את דרככם בעולם הנדל"ן ומשכירים את הנכס שלכם לשוכרים, חשוב מאוד שעורך הדין יסייע לכם בכתיבת חוזה חוקי והגיוני. בסופו של דבר, אל הנכס שלכם ייכנסו השוכרים, וחשוב שתדעו בדיוק למה אתם מתחייבים. כלומר, מה מחובתכם לשלם ומה לא. כך תוכלו להימנע מסכסוכים מיותרים או מבזבוז כספי שלא מחובתכם.

משרד שטרית ושות' – איתכם לכל אורך הדרך

משרד שטרית ושות' הינו משרד עורכי דין מוביל ואנרגטי. המשרד מורכב מצוות משפטי צעיר, מנוסה ורגיש לצרכי לקוחותיו. לכן, האינטרסים של המיוצגים עומדים בראש מעייניו של הצוות. ולשם כך, הצוות ילווה את לקוחותיו בנאמנות ובזמינות מלאה, החל מפגישת הייעוץ ועד לפגישה הסופית והמוצלחת, תוך תכנון ובניית אסטרטגיה נכונה, על מנת שכל תיק יצליח. לצורך מטרה זו, הצוות מעמיד את ניסיונו ומיומנותו בעולם המשפטי, כדי שכל לקוח ייצא מרוצה.

עורכי דין תכנון ובניה

הפרת חוזה

עולם דיני המקרקעין הוא עולם גדול וסבוך אשר כולל בתוכו חוקים ותתי סעיפים רבים. כאשר אנו באים קראת עסקת מקרקעין כלשהיא, קניה או מכירה של נדל"ן או אפילו בניית תוספת לבית שלנו, כדאי מאוד לעשות זאת באמצעות פניה לעורכי דין תכנון ובניה. כל עורך דין מתמחה בתחום מסוים ולא כל אחד מתאים לכל משימה. מומלץ לפנות רק למי שאתם בטוחים בידע ובניסיון שלו.

ותק וניסיון, כמו בכל מקצוע אחר, עשויים להוות יתרון חשוב – אך  במפתיע גם חסרון. לעיתים קרובות ממליצים לבחור בעו"ד ותיק, מיומן ובעל מוניטין, שינהל את עניינך בקלות ויביא לך תוצאות חיוביות. כדאי לקחת בחשבון שבחירה כזו תחייב כנראה השקעה כלכלית גדולה  שלא בטוח אם תעמוד בה.

בנוסף היא גם מתעלמת מהעובדה שעו"ד צעיר ונמרץ אשר מתאמץ לבסס את המוניטין שלו, ושידיו אינן עמוסות במאות תיקים, עשוי  להתאמץ ולהשיג עבורך תוצאה טובה לא פחות וגם יחס אישי. אם בחרת להשקיע בעו"ד מנוסה ודא כי הוא עצמו מטפל בתיק שלך ולא עורכי הדין השכירים במשרד שלו.

מחיר מול תועלתעורך דין מקרקעין

השיקול הכלכלי הוא חלק חשוב ממכלול הנתונים. בכל מקרה קבלת שירות מעורך דין היא עסק לא זול. כל פעולה תעלה לך כסף, כאשר התעריפים משתנים מאחד לשני ומשירות לשירות. טווח המחירים בתחום שירותי עורכי דין  רחב  מאוד  ולא קל  למצוא אחידות. במציאות של ימינו לא לכל אדם יש את היכולת הכלכלית המתאימה לשכירת עורך דין. אם מדובר בדיני נפשות, כלומר בעניין מהותי בעל כובד משקל, עדיף  שלא להתפשר על איכות עוה"ד. לא כל קושי כלכלי חייב להוביל אותך לעורך דין.

כאמור ישנם סוגים שונים של עורכי דין תכנון ובניה ולא כולם באותה הרמה. על מנת להיות בטוח שבחרתם במשרד הנכון שינהל לכם את העסקה, יש לחפש המלצות טובות לאורך זמן. שטרית ושות' הינו משרד מקצועי, מנוסה וותיק אשר מחזיק צוות מיומן של עורכי דין צעירים ונמרצים. כדאי לפנות ולקבל מידע נוסף וחשוב בנושא. לפני שאתם נכנסים לעסקה חשובה פנו אלינו.