כיצד מתמודדים בצורה טובה עם קניית בית?

רכישת דירה ראשונה או בניית בית בפעם הראשונה בחיים – כרוכה בתהליכים רבים אשר יכולים להפוך את תהליך הרכישה למורכב ואפילו מייאש.

עם זאת חשוב לדעת שבאמצעות סיוע מכמה אנשי מקצוע חיוניים בתהליך הרכישה, ניתן ליהנות מתהליך קל יותר וקניית בית משתלם יותר.

אז מיהם אנשי המקצוע שכדאי להיעזר בהם בתהליך הרכישה? כל התשובות בהמשך.

אם אתם רוכשים בית בפעם הראשונה בחייכם, חשוב שתדעו כי ישנם כמה אנשי מקצוע ושווה לשקול את שירותים למען תהליך קל יותר. בין האנשים:

יועץ משכנתאות – יעוץ למשכנתאות הוא החלק החשוב ביותר ברכישת דירה. כאשר אנו רוכשים דירה, עוד לפני שאנו מתחילים בתהליך, חשוב להבין מהו גובה המשכנתא שניתן לקבל ולהבין כיצד בוחרים במשכנתא המשתלמת מכל.

יועצי משכנתאות מומחים בתחום יוכל לסייע לכם להבין מהו סכום המשכנתא שיסייע לכם לרכוש את הבית מבלי להיכנס לחובות, והם כאלה שיוכלו לסייע לכם לקבל את המגיע לכם בכל הנוגע לזכויות ברכישת דירה כמו למשל: הפחתה במיסי בקניית דירה ראשונה, סיוע ממשרד השיכון, הון עצמי מופחת ועוד.

שמאי מקרקעין – אם אתם רוצה לדעת מהו שוויה האמתי של הדירה שאתם רוצים לרכוש, תמיד תוכלו להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין. שמאי מקרקעין תפקידו להגיע ולבחון את הדירה, את גודלה ואת מצבה החיצוני והפנימי. השמאי בודק את האזור שבו נמצאת הדירה, מתקנים ציבוריים שנמצאים ליד הדירה, מוסדות חינוך ועוד, והוא זה שיוכל להצביע לכם על ערכה האמתי של הדירה. בכך תוכלו לדעת האם העסקה משתלמת או לא.

עורך דין מקרקעיןעורך דין מקרקעין הוא כזה שיכול לסייע לכם בעיקר לא לבצע טעויות במהלך הרכישה. עורך דין מסוג זה בקיא בכל הקשור לדיני מקרקעין, הוא יכול לקרוא בעיון רב את חוזה הדירה את החוזה מול הקבלן, לזהות טעויות ולהפוך את החוזה עד כמה שאפשר לטובתכם. עורך דין מקרקעין יוכל גם לזהות עסקות גרועות או חשודות, והוא יסייע לכם בכל הקשור להתמודדות עם גורמים שונים כמו הרשות, הקבלן, וועדות שונות ועוד.

 

עו"ד מתמחה במקרקעין

הפרת חוזה

בשעה טובה ומוצלחת אתם עומדים להתעופף מהקן המשפחתי החם והעוטף אל עבר הדירה השכורה הראשונה שלכם. נכון, עד שתקימו תא משפחתי משלכם, ייתכן שיזדמן לכם לעבור בין מספר דירות שכורות שמזכירות יותר קופסת נעליים מדירה מתפקדת, ולהיכוות משוכרי דירה שמנצלים את הכוח שלהם לרעה. לכן, כדי שחווית ההתאקלמות בעולם המבוגרים בחוץ תהיה לחוויה טובה וחפה מנזקים, יש צורך להצטייד בשירותיו של עו"ד מתמחה במקרקעין.

בואו נדבר על עו"ד

עו"ד מתמחה במקרקעין הכרחי במצבי שכירות, רכישת נדל"ן, תכנון ובניה ועוד. במצבים אלו, אתם נדרשים להבנה של דיני מקרקעין, הבנה שהיא לעיתים קרובות מאוד רחוקה שנות אור מהאדם הפשוט, שלא ישב שלוש שנים על ספסל הלימודים ורכש ידע משפטי במסגרת התואר במשפטים. לכן, על מנת שלא להיכוות מהחוק, יש צורך בעבודתו הנאמנה והמסורה של עורך הדין. אם אתם עומדים לשכור דירה משלכם, חשוב מאוד שעורך הדין יעבור על החוזה, יסביר לכם את כל הסעיפים הקטנים ויבטיח לכם שהחוזה אינו דרקוני ויכביד לכם בכיס. ישנה חשיבות רבה להבנת החוזה, שכן אתם תהיו כפופים אליו במשך כל זמן השכירות. וכך, תדעו מה עליכם לעשות במצב של נזקים או ליקויים לרכוש או לדירה, ועל מי נופלת האחריות לכך.

גם אם אתם ממנפים את דרככם בעולם הנדל"ן ומשכירים את הנכס שלכם לשוכרים, חשוב מאוד שעורך הדין יסייע לכם בכתיבת חוזה חוקי והגיוני. בסופו של דבר, אל הנכס שלכם ייכנסו השוכרים, וחשוב שתדעו בדיוק למה אתם מתחייבים. כלומר, מה מחובתכם לשלם ומה לא. כך תוכלו להימנע מסכסוכים מיותרים או מבזבוז כספי שלא מחובתכם.

משרד שטרית ושות' – איתכם לכל אורך הדרך

משרד שטרית ושות' הינו משרד עורכי דין מוביל ואנרגטי. המשרד מורכב מצוות משפטי צעיר, מנוסה ורגיש לצרכי לקוחותיו. לכן, האינטרסים של המיוצגים עומדים בראש מעייניו של הצוות. ולשם כך, הצוות ילווה את לקוחותיו בנאמנות ובזמינות מלאה, החל מפגישת הייעוץ ועד לפגישה הסופית והמוצלחת, תוך תכנון ובניית אסטרטגיה נכונה, על מנת שכל תיק יצליח. לצורך מטרה זו, הצוות מעמיד את ניסיונו ומיומנותו בעולם המשפטי, כדי שכל לקוח ייצא מרוצה.