משכנתא למוגבלים ומעוקלים – יש דבר כזה?

אין ספק כי החלום של כל אחד הוא בית משלו. כל אחד רוצה את הפינה שלו, את המקום הבטוח שלו ולתת למשפחה את היציבות לה היא זקוקה. יחד עם זאת, לקנות בית זה לא דבר פשוט. במיוחד לא במצב שוק הדירות בישראל של היום, ובמיוחד לא עבור אנשים בעלי בעיות כלכליות.

רבים אשר סובלים מבעיות וקשיים כלכליים בטוחים כי משכנתא למוגבלים ומעוקלים הינה דבר שאינו אפשרי כלל. רבים בטוחים כי הקושי הכלכלי שלהם ימנע מהם את האפשרות לרכוש דירה משלהם, אך זה לא תמיד נכון.

אמנם זה הרבה יותר קשה, אבל לא בכל מקרה זה בלתי אפשרי.

האם זה אפשרי?

משכנתא למוגבלים ומעוקלים היא משכנתא בסיכון גבוה מאוד, ולכן לא כל בנק ימהר לתת אותה, אך עדיין יש תקווה. קודם כל, אלו אשר נמצאים במצב בעייתי כזה וחושבים על דירה משלהם צריכים לסדר את העניינים הפיננסיים שלהם. חשוב להבין כי הגבלה או עיקול בחשבון הבנק הם דברים שלא נסגרים מהר. גם אם מבחינתכם כבר כיסיתם את החובות שלכם, או את רובם, ואתם במצב כלכלי הרבה יותר טוב, עדיין ייתכן כי הבנק יתייחס אליכם כאל לקוחות בסיכון גבוה, דבר שיסכן את האפשרות שלכם לקבל משכנתא. אך קודם כל – עליכם להסדיר את העניינים הפיננסיים השוטפים שלכם, ורק לאחר מכן תוכלו לבדוק מה אפשרויות המשכנתא העומדות בפניכם.

פנו למומחה בתחום

אם אתם בודקים אפשרויות משכנתא למוגבלים ומעוקלים הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתם חייבים לעשות הוא לפנות אל מומחה בתחום. פנו אל יועץ פיננסי מומחה אשר ילווה אתכם לאורך כל הדרך, יבדוק את הנתונים הפיננסיים שלכם, יסייע לכם לאזן את עצמכם לפני שאתם בכלל פונים אל הבנק, לנהל את התקציב המשפחתי שלכם בצורה יותר טובה, ורק לאחר מכן ילווה אתכם גם בתהליך קבלת משכנתא למוגבלים ומעוקלים.

מומחה כזה, ובעל ניסיון בתחום, גם יוכל לומר לכם מה יהיה עליכם לבצע בכדי שתוכלו לקבל משכנתא, וגם אם לא תגישו את הבקשה עכשיו – מה אתם יכולים לעשות בשנה הקרובה או בזמן הקרוב בכדי להגדיל את הסיכויים לכך שיאשרו לכם את המשכנתא שתרצו.